David Kobylák David Kobylák - zámečník

"David Kobylák čerpal své zkušenosti u montážních firem, v zámečnictvích, ale především u zámečnické pohotovosti. Je jedním ze zakládajících členů asociace českých lockpickerů a mistrem ČR v otevírání zámků. V současné době provozuje vlastní zámečnickou pohotovost v Praze."

 

David Kobylák - Zakladel Asociace českých lockpickerů

 

V oboru zámečnictví (správně řečeno zámkařství) pracuji již od roku 2002, kdy jsem nastoupil do jedné Pražské zámečnické firmy jako zaměstnanec.
Z počátku jsem se zabýval výrobou a kopírováním klíčů, opravami vložek a zámků, prodejem zámků, vložek a ostatní zámkové techniky pro zákazníky firmy. Pracoval jsem například na provozovnách Hornbach Praha 9 Černý Most, Bauhaus Praha 8 Dolní Chabry, nebo na provozovně v Praze 3. Na těchto provozovnách jsem dlouhá léta sbíral zkušenosti a poznával podrobně zámkovou techniku, ale i obecnou problematiku mechanického zabezpečení. Několik let jsem pro jednu soukromou firmu prováděl montáže zámků, vložek, kování a ostatního dveřního hardware, hlavně v oblasti Prahy 3 - Žižkov.
Již od samého začátku mě samozřejmě zajímalo zda, a jak, se dají zámky, které jsem prodával, otevřít bez poškození. Bohužel kolegové, kteří takové znalosti měli, si je úzkostlivě nechávali pro sebe, tak mi nezbývalo nic jiného než si na to tajemství otevírání zámku přijít sám. Nejprve jsem se soustředil na otevírání zabouchlých dveří, protože to zákazníci přicházející na prodejnu vyžadovali nejčastěji. Později jsem si začal vyrábět nástroje a planžety na otevírání zámků a vložek, také bumkeys, a konečně jsem se naučil otevírat zámky. Svého času jsem se naotevíral denně přes sto vložek a zámků, byl to dobrý trénink. Díky této zálibě jsem, s podobně smýšlejícími kamarády, založil v roce 2010 Asociaci českých lockpickerů, která pořádala vůbec první mistrovství ČR v otevírání zámků planžetou. V roce 2010 jsem se stal prvním Mistrem ČR v otevírání zámků, a později jsem se umístíl ještě několikrát na prvním a jiných místech v různých soutěžích. V Asociaciaci českých lockpickerů jsem dlouhá léta vykonával funkci předsedy.
Později, jsem se rozhodl osamostatnit a v roce 2011 jsem začal provozovat vlastní zámečnickou pohotovost. Zpočátku jsem se věnoval hlavně otevírání dveří a automobilů. Asi po roce jsem se začal specializovat na otevírání a servis trezorů. V letech 2012 až 2016 jsem působil jako lektor v rekvalifikačním kurzu "technik mechanických zábran", a profesní kvalifikaci "zámkař", v oboru trezory a sejfy.
Jsem také členem Asociace zámkových a klíčových služeb, která se stará o odbornou způsobilost a bezúhonnost svých členů. Píši články pro časopis "Zámkař". Jsem držitelem několika certifikátů a pravidelně se vzdělávám v oboru účastí na odborných školeních.
V současnosti provozuji v Praze zámečnickou pohotovost a spolupracuji s Policií ČR, Městskou Policií, různými exekutorskými úřady, firmami Hofex-bezpečnostní dveře, Napako, Lidl, S-lock, Obex, spolupracoval jsem s produkcí seriálu "kriminálka Anděl", ve kterém jsem si i zahrál, a mnoho dalších.
Myslím, že díky svým znalostem a zkušenostem, můžu být pro vás ten správný zámečník.